Yaşadığınız Yerin 4 Köşesinde Horlamaya Çözüm

 

Horlama, dinlendiğinizde açık ağzınız ve burnunuzla nefes aldığınız ve sonrasında yumuşak tadınızın titreşiminden rahatsız edici bir ses çıkardığı bir durum olarak kabul edilir.

Horlamanın ne zaman uyuduğunuzda meydana geldiği ve uykunun genellikle evinizin rahatlığında yapıldığı göz önüne alındığında, o zaman evde olsanız bile horlamayı ortadan kaldıracak yöntemler olduğunu tahmin edin.

Horlama, pahalı ilaçlar almanız, bir doktorla normal muayeneler yapmanız veya muhtemelen sayısız sağlık tesisi ziyareti yapmanız gereken zararlı bir durum değildir. Evinizin dört bir köşesinde horlayan bir akrabanızla bir şeyler yapabilirsiniz.

hasta yatağı kiralama

Horlamanın zahmetsiz çaresi, harika bir uyku uygulaması oluşturmaktır. Araştırmalar, sırt üstü uyumanın büyük ölçüde horlama şansınızı artırdığını gösteriyor. Bu nedenle yan yatmanız önerilir. Bunu yaparak, yumuşak tat tomurcuklarınızın ve ayrıca dilinizin aşağı inmesine izin vererek hava yolunuzda kısıtlama yaratırsınız. Eğer yan yatarken garip davranıyorsanız, aynı şekilde karnınızın üzerinde uyumayı deneyebilirsiniz. Bir kişinin uyku düzeninizi gözlemlemesine izin verin ve hangi tarafta iyi uyuduğunuzu ve ayrıca daha az horladığınızı kontrol etmesine izin verin.

Aklınızda bulundurmanız gereken bir başka dinlenme alışkanlığı da yastığınızın yüksekliğidir. Yastıksız veya düz bir yatakta istirahat horlamayı şiddetlendirir, bu nedenle; uzmanlar, horlayan kişilerin kalın bir yastıkta uyuması gerektiğini öne sürüyorlar. Ayrıca yatağınızın başının kaldırılması da iyidir. Yatağınızın başını yalnızca 4-6 inç arasında kaldırdığınızdan emin olun. Uygunsuz kullanım yastığı ve ayrıca baş yatağı yüksekliği horlamayı kötüleştirir.

Yukarıda belirtilen eylemler gerçekleştirildiği yerde ve yine de evde olduğunuzda horlama ikileminizi gerçekten başarılı bir şekilde çözmediyseniz, bundan sonra evinizde uygulayabileceğiniz aşağıdaki gibi diğer seçenekleri deneyin:

Solunum buharı. Mukus hava geçişini engeller, ancak yoğun buhar aldığınızda mukusunuz gevşeyecek ve ayrıca hava yolunuzun engelini kaldıracaktır.

Balın evinizde kolayca bulunmasına izin verin. Bir dizi çalışma, balın hava geçiş yolunu açık hale getirerek horlamayı hafiflettiğini göstermiştir. Yapabileceğiniz şey, en sevdiğiniz çayın üzerine balı karıştırmaktır. Tercih ettiğiniz meyveyi balın üzerine de batırabilirsiniz.

Burun şeritleri – bu maddeyi kullanarak burun tıkanıklığını ortadan kaldırmış olursunuz. Burun delikleriniz tamamen açık bırakılırsa hızlı bir şekilde nefes alabileceğinizi unutmayın.

Boğaz spreyleri – bu tür horlama solüsyonu kesinlikle size yardımcı olacaktır çünkü sprey malzemesi boğazınızın yumuşak dokularını kaplar. Bunu yaparak, nefes aldığınız hava, hava geçiş yolunuzda hızla hareket edebilir ve horlamanın yarattığı ağırlaştırıcı sesi en aza indirebilir.

Horlama önleyici tabletler – bitki enzimi ve bitki bileşenleri nedeniyle, horlama önleyici hapların boğazı ve ayrıca burun hücrelerini tıkanmamış ve aynı zamanda etkili bir hava yoluna yol açan kan dolaşımını önlediği düşünülmektedir.

Burun şeritleri, boğaz spreyleri ve horlama önleyici tabletler, horlama sorununuzu gidermede en çok yardımcı olabilir. Yine de almadan önce doktorunuza danışmanız ve ilaç kutunuzun içinde saklamanız en iyisidir.

Evinizde uygun tedavi varken bir tıp uzmanına koşmak veya bir sağlık kuruluşunda heyecanlanmak her zaman bir zorunluluk değildir. En azından hastayı kısa süreli hafifletmeye çalışabilir ve buna karşı koyabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *